• تعمیرات آسان

  با توجه به ساختار باز سبد کابل، رفع مشکلات مربوط به برق و ارتباطات فیزیکی را بسیار آسان می کند.

 • تمیز و بدون موش

  موش بزرگترین دشمن در صنایع غذایی است. موش ها محیط تاریک و بسته را دوست دارند. اگرچه حل این مشکل بسیار سخت می باشد.ولی استفاده از سبد کابل در مقایسه با سینی کابل بسیار بهتر است.

 • ضد حریق

  سبد کابل می تواند درجه مقاومت E90 را با توجه به استاندارد DIN 4102-12 آلمان به دست آورد. درجه مقاومت آتش E90 اطمینان از سیستم الکتریکی مانند روشنایی اضطراری، تهویه، خروجی اضطراری، زنگ هشدار آتش، و غیره می تواند به طور موثری کار کند

 • بهره وری بهتر انرژی

  مقاومت الکتریکی هادی با دما افزایش می یابد. هنگامی که جریان الکتریسیته از طریق کابل عبور می کند، دمای هسته های مسی و یا آلومینیومی افزایش می یابد.

 • ساخت اتصالات در محل نصب

  مشخصا برای سفارش هر نوع سیستمی نیاز به حاضر نمودن لیستی الزامی می باشد ولی همواره تعیین تعداد درست اتصالات مشکل بزرگی برای مجریان می باشد.

 • استفاده از مواد اولیه کمتر

  در میان انواع سیستم های انتقال کابل، سبد کابل به فولاد کمتری برای تولید نیاز دارد. برای مثال در یکی از رایج ترین ابعاد سیستم انتقال با عرض 30 سانت و لبه 5 سانت در سینی کابل با ضخامت 1.5 میلی متر با در نظر گرفتن حفره های موجود در روی سینی تقریبا وزنی معادل 4.7 کیلوگرم را دارا می باشد

 • سبکی در عین استحکام

  سبکی این نوع سازه، اجرا و نصب را بسیار آسانتر می نماید به طوری که برای پیاده سازی در سختترین شرایط یک نفر قادر به انجام آن خواهد بود. از طرفی سبک بودن این سازه نیاز به تعلقات بیشتر را می کاهد که این امر نیز موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

 • انعطاف پذیری بالا

  از آنجایی که برای اجرا، اتصالات مازادی مورد استفاده نمی باشد، سبد کابل قابلیت هرگونه تغییر شکلی را دارا می باشد.

 • سبد کابل و اتصالات مستحکم

  طراحی سبد کابل و اتصالات مورد نیاز توسط مهندسین سبد ایران سازه ای کاملا مطمئن، مقاوم و با ضریب اطمینان بالا را برای انتقال انواع کابل، فیبر نوری و دیگر ادوات فراهم آورده است. به طوری که هر متر از این سازه به صورت مینیمم 30 کیلوگرم و در تولیدات سفارشی تا 150 کیلوگرم را می تواند تحمل نماید.

 • اتصال پیچ مهره ای مطمئن و مقاوم

  سریعترین روش ممکن برای اتصالات در دنیای امروز پیچ مهره می باشد و سبد کابل نیز به راحتی و بدون نیاز به شماره پیچ های مختلف قابل پیاده سازی است .

 • ارسال سریع

  دست اندر کاران شرکت سبد ایران تمام تلاششان این است تا در کمترین زمان ممکن سبد های کابل را در محل پروژه به شما تحویل دهند. ما مشتاق و قادر هستیم از هر روش ارتباطی که برای شما آسان باشد با شما در ارتباط باشیم.

 • نصب اسان و سریع

  با استفاده از تعداد اتصالات بسیار کم و بدون نیاز به اتصالات سفارشی خاص، نصب بسیار سریع تر و آسان تر می گردد. یک پیچ مهره اتاقی، یک قیچی مفتول و یک اتصال تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید.

محصولات مشابه

سبد کابل، سینی کابل و لدر

تفاوت های عمده ای در سیستم های انتقال کابل وجود دارد، پیش از انتخاب هر یک از آنها برای مدیریت کابل های خود حتما ویژگی های آنها را در نظر بگیرید.

برای انتخاب سیستم مدیریتی کابل ها پارامتر های مختلفی از جمله نصب آسان، انواع اتصالات، وزن سیستم مدیریتی، هزینه تهیه و نصب، زمان نصب، انعطاف پذیری، دسترسی به کابل ها برای تعمیرات و میزان پاکیزگی برای صنایع غذایی وجود دارد. به همین دلیل با دید باز و حرفه ای نسبت به انتخاب سیستم مدیریت کابل اقدام نمایید و فقط سیستم های کلاسیک موجود در بازار که سالهاست فقط به دلیل وجود همین سیستم ها مورد استفاده قرار می گرفته اند را مورد ارزیابی قرار ندهید.

سبد کابل

سبد کابل (Wire Mesh Cable Tray) جایگزینی مناسب برای انواع سینی هدایت کابل و نردبان کابل می باشد.چرا که انعطاف پذیری بالا، سهولت در نصب، مقرون به صرفه بودن، سازگاری با انواع شرایط محیطی و امکان تهویه مناسب و عبور هوا ازجمله ویژگیهای این سیستم می باشد که باعث افزایش درخواست و استفاده از این سیستم بجای سیستمهای قبلی شده است . با توجه به نوع و ساختار این سیستم (سبد های هدایت کابل) جهت پیاده سازی مسیر های پیچیده نیازی به اتصالات مختلف نمیباشد و انواع مسیرهای مورد نیاز پروژه را می توان با استفاده از اتصالات طراحی و بهینه شده شرکت عملی کرد. در این راستا در اجرای اتصال بدون نیاز به روش هایی مانند جوش و با استفاده از پیچ و مهره و در عملیات برش بدون نیاز به عملیات سختی مانند سنگ فرز به راحتی می توان با یک قیچی مفتول طرح لازم را پیاده سازی نمود. ویژگی های ذکر شده در بالا منجر می گردد تا مراحل مختلف اجرایی پروژه از جمله سفارش و انتخاب راحت تر شده و باعث کاهش هزینه های خرید می شود (نیازی به سفارش اتصالات مختلف نمی باشد). از طرفی انعطاف پذیری بالای این نوع سیستم امکان پیاده سازی و نصب مسیرها و نقشه های پیچیده را به راحتی در اختیار قرار می دهد. این امر منجر می گردد تا بزرگترین دارایی ما یعنی زمان به صورت کاملا بهینه ای صرف انجام یک پروژه گردد و نسبت به زمان عملیاتی در استفاده از سینی کابل ده ها برابر صرفه جویی شود. سبد کابل در سه نوع گالوانیزه، استیل و رنگ شده در نظر گرفته شده است. سبد کابل گالوانیزه از جنس فولاد بوده و پس از انجام عملیات گالوانیزاسیون جهت مصارف عمومی قابل استفاده می باشد. سبد کابل استیل با روکش کروم و یا نیکل کروم برای شرایط محیطی خاص از جمله محیطی رطوبت بالا و یا در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد، همچنین سبد کابل رنگ شده با توجه به در خواست متقاضیان و شرایط محل نصب از جانب سبد ایران قابل ارائه می باشد.

سینی کابل

سینی کابلی یک سیستم مدیریت کلاسیک کابل با فضای بسته است که در صنعت برق مورد استفاده قرار می گیرد تا از کابل ها محافظت کند. برای ساخت سینی کابل به طور کلی از ورق گالوانیزه یا GRP یا فولاد ضد زنگ استفاده می شود. در کاربردهای عمومی این نوع سیستم، سینی های کابل از ورق های  0.7، 1.5 و 1.5 میلی متر استفاده می گردد. در این سیستم اتصالات مانند خم، اختلاف ارتفاع و  اختلاف عرض ها باید بصورت جداگانه تهیه گردد و نوع اتصال آن پیچ و مهره می باشد.

لدر یا نردبان کابل

یکی دیگر از سیستم های انتقال کابل نردبان کابل می باشد. این نوع سیستم نیز دارای انعطاف پذیری بسیار کم بوده و از ورق گالوانیزه ساخته می شود برای اتصالات نیاز به اتصالات مختلفی می باشد. در این نوع سیستم کابل ها توسط بست کمربندی به پله های نردبان بسته شده و در غیر این صورت کابل ها شکم داده و در فواصل بین دو پله آویزان می گردد. از جمله مزیت لدر کابل نسبت به سینی کابل از این بابت است که امکان بستن تک تک کابلها با بست به تنهایی بصورت مجزا به تنه نردبان کابل ممکن است ولی این امر در سینی کابل امکان پذیر نیست.لازم به ذکر است لدر کابل فقط مناسب برای انتقال کابل می باشد و برای کشیدن سیم های تک رشته توصیه نمی شود.

سینی کابل

سبد کابل

لدر یا نردبان کابل

 

لیست مقایسه

 • شایان ذکر است مقایسه زیر بر اساس سینی کابل با ضخامت 1.5 میلی متر و سبد کابل با مفتول 4 برای عرض 20 و 30 سانتی متر که کاربرد گسترده تری نسبت به بقیه عرض ها را دارا می باشند و با توجه به نظر مهندسان سازه انجام گرفته است.                   
پارامترها سبد کابل سینی کابل نردبان کابل
  هزینه تهیه سیستم مدیریت کابل ارزانتر متوسط گرانتر
هزینه اجرا ارزانتر متوسط گرانتر
هزینه تهیه اتصالات ارزان گران ارزان
انعطاف پذیری در نصب قوی ضعیف متوسط
استحکام متوسط ضعیف قوی
سبکی سبک متوسط سنگین
نصب آسان آسان سخت سخت
بهره وری انرژی قوی ضعیف قوی
عملکرد بهتر EMC قوی ضعیف قوی
عملکرد در زمان وقوع حوادث قوی ضعیف ضعیف
نظافت و مناسب برای صنایع غذایی قوی ضعیف قوی
دسترسی آسان به کابل ها برای تعمیرات و نظافت قوی ضعیف قوی

 

برای مشاهده ویدیوی مزایای استفاده از سبد کابل به جای سینی کابل لطفا کلیک نمایید.