• تعمیرات آسان

  با توجه به ساختار باز سبد کابل، رفع مشکلات مربوط به برق و ارتباطات فیزیکی را بسیار آسان می کند.

 • تمیز و بدون موش

  موش بزرگترین دشمن در صنایع غذایی است. موش ها محیط تاریک و بسته را دوست دارند. اگرچه حل این مشکل بسیار سخت می باشد.ولی استفاده از سبد کابل در مقایسه با سینی کابل بسیار بهتر است.

 • ضد حریق

  سبد کابل می تواند درجه مقاومت E90 را با توجه به استاندارد DIN 4102-12 آلمان به دست آورد. درجه مقاومت آتش E90 اطمینان از سیستم الکتریکی مانند روشنایی اضطراری، تهویه، خروجی اضطراری، زنگ هشدار آتش، و غیره می تواند به طور موثری کار کند

 • بهره وری بهتر انرژی

  مقاومت الکتریکی هادی با دما افزایش می یابد. هنگامی که جریان الکتریسیته از طریق کابل عبور می کند، دمای هسته های مسی و یا آلومینیومی افزایش می یابد.

 • ساخت اتصالات در محل نصب

  مشخصا برای سفارش هر نوع سیستمی نیاز به حاضر نمودن لیستی الزامی می باشد ولی همواره تعیین تعداد درست اتصالات مشکل بزرگی برای مجریان می باشد.

 • استفاده از مواد اولیه کمتر

  در میان انواع سیستم های انتقال کابل، سبد کابل به فولاد کمتری برای تولید نیاز دارد. برای مثال در یکی از رایج ترین ابعاد سیستم انتقال با عرض 30 سانت و لبه 5 سانت در سینی کابل با ضخامت 1.5 میلی متر با در نظر گرفتن حفره های موجود در روی سینی تقریبا وزنی معادل 4.7 کیلوگرم را دارا می باشد

 • سبکی در عین استحکام

  سبکی این نوع سازه، اجرا و نصب را بسیار آسانتر می نماید به طوری که برای پیاده سازی در سختترین شرایط یک نفر قادر به انجام آن خواهد بود. از طرفی سبک بودن این سازه نیاز به تعلقات بیشتر را می کاهد که این امر نیز موجب صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

 • انعطاف پذیری بالا

  از آنجایی که برای اجرا، اتصالات مازادی مورد استفاده نمی باشد، سبد کابل قابلیت هرگونه تغییر شکلی را دارا می باشد.

 • سبد کابل و اتصالات مستحکم

  طراحی سبد کابل و اتصالات مورد نیاز توسط مهندسین سبد ایران سازه ای کاملا مطمئن، مقاوم و با ضریب اطمینان بالا را برای انتقال انواع کابل، فیبر نوری و دیگر ادوات فراهم آورده است. به طوری که هر متر از این سازه به صورت مینیمم 30 کیلوگرم و در تولیدات سفارشی تا 150 کیلوگرم را می تواند تحمل نماید.

 • اتصال پیچ مهره ای مطمئن و مقاوم

  سریعترین روش ممکن برای اتصالات در دنیای امروز پیچ مهره می باشد و سبد کابل نیز به راحتی و بدون نیاز به شماره پیچ های مختلف قابل پیاده سازی است .

 • ارسال سریع

  دست اندر کاران شرکت سبد ایران تمام تلاششان این است تا در کمترین زمان ممکن سبد های کابل را در محل پروژه به شما تحویل دهند. ما مشتاق و قادر هستیم از هر روش ارتباطی که برای شما آسان باشد با شما در ارتباط باشیم.

 • نصب اسان و سریع

  با استفاده از تعداد اتصالات بسیار کم و بدون نیاز به اتصالات سفارشی خاص، نصب بسیار سریع تر و آسان تر می گردد. یک پیچ مهره اتاقی، یک قیچی مفتول و یک اتصال تمام آن چیزی است که شما نیاز دارید.

سبد کابل گالوانیزه

سبد کابل گالوانیزه
به طور معمول سبدهای کابل از جنس فولاد تولید می‌شوند و پس از مراحل گالوانیزاسیون مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع سبد در ابعاد و اندازه‌های مختلف با توجه به پروژه و تعداد کابل‌هایی که قرار است در سبد کابل قرار بگیرند توسط شرکت سبد ایران در اختیار مشتریان عزیز قرار می‌گیرد. این نوع سبدها در مصارف عمومی قابل استفاده می باشند. اندازه‌های مختلف از این نظر حائز اهمییت می‌باشد که فضا یکی از پارامترهای مهم در این حوزه می‌باشد به طوری که بتوان در پروژه‌های اجرایی با حداقل استفاده از فضای موجود عملیات کابل کشی را به بهره برداری رساند. از آنجایی که هدف شرکت رفاه حال مشتریان عزیز می‌باشد، مشاوران فنی شرکت سبد ایران آماده هستند تا اطلاعات لازم جهت انتخاب بهترین نوع و ابعاد لازم برای پروژه عزیزان را در اختیارشان قرار دهند تا بهترین سبد را برای پروژه‌های خود تهیه نموده و استفاده لازم را ببرند.
انواع سبد کابل گالوانیزه به شرح زیر است:
 1. سبد کابل گالوانیزه با آبکاری گالوانیزه سرد
 2. سبد کابل با آبکاری گالوانیزه گرم
 3. سبد کابل با مفتول گالوانیزه
 

سبد کابل با روکش گالوانیزه سرد

ضخامت روکش ≥ 12 میکرون
تست اسپری نمک ≥ 96 ساعت
محل اجرا :
فضای بسته بدون رطوبت

سبد کابل با روکش گالوانیزه گرم

ضخامت روکش ≥ 60-100 میکرون
تست اسپری نمک ≥ 600 ساعت
محل اجرا :
فضای بسته و فضای باز

سبد-کابل-گالوانیزه

سبد کابل با مفتول گالوانیزه

ضخامت روکش ≥ 10-25 میکرون
تست اسپری نمک ≥ 60 ساعت
محل اجرا:
فضای بسته بدون رطوبت

   
سبدکابل تولیدی سبدایران توسط مفتول فولادی مسوار تولید می‌گردد. به همین دلیل استفاده از مفتول مسوار جوش پذیری بالا و آبکاری ایده‌ آل‌تر است. پس از مراحل جوش، برش و خمکاری، سبدها مورد آبکاری گالوانیزه قرار گرفته و محصول نهایی برای ارائه به مشتری آماده می گردد. در این راستا توضیحاتی در مورد مفتول فولادی مسوار و انواع آبکاری گالوانیزه گرم وسرد آورده شده است:
مفتول مسوار
مفتول مسوار مصرفی سبدایران با استفاده از تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته تولید گردیده و در قطرهای 4 و 5 میلی متر بنا به درخواست مشتریان برای تولید محصول سفارشی ایشان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدلیل اهمیت محصول نهایی، مفتول‌ها از بهترین تولید کننده مفتول‌های مسوار در ایران تهیه می‌گردد. که پروسه تولید این مفتول‌ها به شکل زیر می‌باشد:
برای انجام عملیات مسوار کردن مفتول‌های فولادی ابتدا عملیات چربی زدایی با استفاده از روش‌هایی چون شستشو با آب وصابون و سایر روش‌ها انجام می‌گیرد و بدین ترتیب مقداری از چربی سطحی، آلودگی و رسوبات تمیز شده ولی زنگ زدگی‌های عمیق و سولفات و سلفورها در سطح مفتول باقی می‌ماند که این نوع آلودگی‌ها موجب به وجود آمدن لکه‌های سیاه در هنگام عبور مفتول‌ها از وان سولفات مس و همچنین ایجاد مشکل در عملیات آبکاری برای تولید یک محصول نهایی می‌گردد به این منظور پس از برطرف کردن این آلودگی‌ها، مفتول‌ها با گذر از وان سولفات مس، لایه‌ای مسی بروی مفتول فولادی رسوب می کند و مفتول مسوار تولید می گردد. 
در قسمت بعد مفتول‌های مسوار برای تولید سبدکابل شاخه گردیده و در اندازه‌های مناسب برای تولید سینی مش بریده می‌شود.
بعد از عملیات مذکور مانند جوش، برش و خمکاری محصول نهایی و البته بدون آبکاری آماده می‌گردد. در ادامه به انواع آبکاری‌های گالوانیزه قابل انجام در مجموعه سبد ایران می‌پردازیم.

گالوانیزاسیون
گالوانیزاسیون به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن فلز روی به عنوان پوششی محافظ، بر روی فلز زیرین که عمدتا آهن و فولاد است، قرار می‌گیرد. این روکش گالوانیزه از فلز زیرین در مقابل خطر خوردگی، زنگ زدگی و اکسید شدن محافظت می‌نماید. بدین منظور برای مقابله با این خطرات، فلزات را گالوانیزه می‌کنند. برای گالوانیزه کردن فلزات از دو روش کلی گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد (الکترولیز) استفاده می‌شود. 
برای اینکه روی (زینک) کاملا به سطح فلز بچسبد و لایه‌ای محافظ تشکیل دهد، لازم است که سطح فلز کاملا تمیز و عاری از هرگونه آلودگی و ناخالصی و زنگ زدگی باشد. بنابراین قبل از عملیات گالوانیزاسیون، فلزات را در محلولی اسیدی مانند اسید سولفوریک یا اسید کلریدریک به همراه ایجاد لرزش و حرکت غوطه ور می‌کنند تا هر گونه اضافات و آلودگی از سطح آن‌ها پاک شود. سپس عملیات گالوانیزه گرم یا سرد انجام می‌گیرد.

گالوانیزه سرد
در روش گالوانیزه سرد (الکترولیز) نمک روی را داخل وان‌های محلول آبی یا اسیدی (الکترولیت) ریخته و قطعه مورد نظر در داخل وان‌ها قرار می‌دهند. ضخامت لایه گالوانیزه در این روش در حدود 25 میکرون است. ظاهر لایه روی یا زینک در روش گالوانیزه سرد، براق و یک نواخت است. سبدهایی که به این روش گالوانیزه می‌گردند برای استفاده در محیط سرپوشیده مناسب می‌باشند. 

گالوانیزه گرم
گالوانیزه گرم یکی از قدیمی‌ترین روش‌های گالوانیزه کردن فلزات است که از حدود 150 سال پیش تا کنون استفاده می‌شده است. در این روش قطعه فلزی مورد نظر را وارد محیطی حاوی روی مذاب با دمای 460 درجه سانتی گراد می‌کنند تا قطعه کاملا در روی مذاب غوطه ور شود. پس از آن قطعه را از وان روی خارج می کنند، آنگاه لایه روی، با اکسیژن و کربن واکنش انجام داده و تبدیل به لایه‌ای مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی می‌شود.همچنین پس از انجام گالوانیزه گرم، بین فولاد و روی مذاب نیز واکنش شیمیایی انجام شده و چندین لایه مرکب از آهن و روی، تشکیل می‌شود که از فلز پایه در برابر خوردگی و سایش و زنگ زدگی محافظت می‌کند. ضخامت لایه گالوانیزه در این روش بین 100 تا 130 میکرون است. ظاهر لایه روی در روش گالوانیزه گرم، مات و کدر و به رنگ توسی است و سطح یک نواخت و صافی ندارد. قطعاتی که به روش گالوانیزه گرم، پوشش داده می‌شوند، بیشتر برای استفاده در محیط باز و فضای خارجی مناسب هستند. در گالوانیزه کردن به روش گرم، فلز روی یا زینک تا حدودی به درون آهن نفوذ می‌کند؛ بنابراین مقاومت فلزاتی که با روش گرم گالوانیزه شده‌اند، بسیار بیشتر از فلزاتی با روکش گالوانیزه به روش سرد است.

سبد کابل با مفتول گالوانیزه
سبد کابل با استفاده از مفتول گالوانیزه در شرکت سبدایران تولید می‌شود. این محصول بدون آبکاری تکمیلی عرضه می‌شود و تنها مفتول‌ها از قبل آبکاری شده‌اند. بنابراین بسیار مقرون به صرفه است. می‌توانید مراحل تولید سبد کابل با مفتول گالوانیزه را اینجا بخوانید. سبد کابل با مفتول گالوانیزه برای استفاده در محیط سربسته مناسب است.

تفاوت گالوانیزه سرد وگرم

•    ضخامت لایه روی در روش گالوانیزه گرم بیشتر و حدود 100 تا 130 میکرون است. در حالی که در روش گالوانیزه سرد ضخامت لایه روی کمتر از 25 میکرون است.
•    گالوانیزه گرم برای محافظت از فلز در برابر خوردگی و زنگ زدگی به کار گرفته می‌شود و قدرت محافظت بسیار بیشتری دارد. اما گالوانیزه سرد با توجه به ضخامت کمتر لایه روی، تنها برای حفاظت از فلز در برابر زنگ زدگی استفاده می‌شود.
•    پوشش روی در فلزات دارای لایه گالوانیزه گرم ظاهری مات و کدر و در فلزات دارای پوشش گالوانیزه سرد ظاهری براق و درخشان دارند.
•    فلزاتی که پوشش گالوانیزه سرد دارند، در صورت ایجاد خراش عمیق روی سطح آنها، دچار زنگ زدگی در لایه‌های زیرین شده و پس از مدتی اکسید می‌شوند.
 

  ضخامت پوشش آبکاری میزان مقاومت در برابر خوردگی (سالت اسپری)       مقاومت در برابر  رطوبت  محل استفاده  رنگ  وضعیت ظاهری پوشش  خرید سبد کابل
سبد کابل با آبکاری گالوانیزه سرد 12
میکرون
96 ساعت بالا فضای بسته‌ی بدون رطوبت دارای پوشش شفاف و براق تماس بگیرید
سبد کابل با آبکاری گالوانیزه گرم 100-60 میکرون 600 ساعت بسیار بالا فضای بسته و فضای باز دارای پوشش گالوانیزه به همراه پلیسه‌های آبکاری گرم تماس بگیرید
سبد کابل با مفتول گالوانیزه 25-10
میکرون
60 ساعت بالا فضای بسته‌ی بدون رطوبت دارای پوشش گالوانیزه. نقاط جوشکاری تا حدودی قابل مشاهده می‌باشند تماس بگیرید


ابعاد موجود در شرکت سبد ایران به شرح زیر می باشد:

https://sabadiran.ir/News/1/93
Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان